Posted by admin on luty - 13 - 2024 | Możliwość komentowania Z jakich powodów wstąpienie naszego kraju do Unii Europejskiej było odpowiednią decyzją? została wyłączona

Fakty są takie, że polityka to prawdziwe bagno – chodzi o politykę naszego kraju, ale także angielską, włoską albo amerykańską scenę polityczną. Generalnie politycy zrobią niemalże wszystko co można, aby po prostu utrzymać się na scenie. Takie są uroki demokracji… A więc zastanówmy się nas serio, w jaki sposób polityka wpływa na życie przeciętnego człowieka. A trzeba wiedzieć, iż wpływy są bardzo duże. Weźmy choćby w rachubę opodatkowanie. Coraz wyższe podatki to nic fajnego. Choć pewnie niesłychanie wielu ludzi sądzi, że wysokie podatki wbrew pozorom są korzystne.
Cóż, Polska to nie Szwecja oraz pozostałe nordyckie państwa. Jeśli chcielibyśmy się rozwijać, konkurować z innymi gospodarkami, nigdy nie powinniśmy stawiać na bardzo wysokie podatki. Inny przykład – najzwyczajniej polscy politycy za wiele pracują! Bardzo kontrowersyjna teza, lecz naturalnie nie rozchodzi się tutaj o ciężką i skuteczną pracę. Raczej rozchodzi się o to, że polscy politycy uchwalają zbyt dużą ilość ustaw. Co powoduje potem, iż znaczącym problem Polski jest zbyt duża biurokracja. Wniosek? Powinniśmy wybierać mądrych ludzi, ale również sami mocno dążyć do tego, aby być mądrym wyborcą.

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.